8 Ekim 2013 Salı

"sanal dost" deyip geçme....... orada Harmony'ler, Asea'lar, Sosyolog'lar var.....

Gününüzün gönlünüzce geçmesi dileğimle;

Epeyce birikmiş faaliyetlerim vardı, yeni koleksiyonun hazırlıkları hızla devam ediyor, Başak ve Bora' nın kıyafetlerinin tasarımı ve üretim hazırlığı baya zamanımı aldı, sonuç güzel olacak gibi, hazırlıklar tamamlanınca sizlerle de paylaşacağız. Tüm bunlar için koştururken epeydir bloğuma uğrayamadım, özledim sizleri ve bloğumu...

İnternetin en sevdiğim yüzünü paylaşmak istiyorum bugün siz dostlarımla. Doğru kullanıldığı zaman insan yaşamını kolaylaştıran ve yaşama bir çok güzellik katan bir yanı var SANAL DÜNYA nın. Ben sanal dünyada çok güzel edinimler kazandım, bilgi dağarcığımı genişlettim, çok özel dostlar, dostluklar edindim, sırdaşlar edindim. Dostlarımla, sırdaşlarımla akşam saatlerinde başlayıp, sabahın ilk saatlerine ulaşan söyleşilerde bulundum, sanalda kurduğumuz dostlukları reele taşıyıp keyifli, güzel paylaşımlarda bulunduk. İşte bu nedenle kızım lise çağlarında internet kullanırken baskıcı, yasaklayıcı bir anne rolü üstlenmedim, çünkü kötü kötüyü, iyi iyiyi çeker misali doğru kullanmayı öğretirseniz çocuğunuza zaten kötülerle karşılaşmıyor.
Bizim gençlik yıllarımızda facebook lar twitter ler, instagram lar yoktu, irc, mirc olarak isimlendirilen sohbet odaları vardı, sohbetler hem seviyeli, hem çok keyifli idi. Ben o odalarda hala dostluğumu sürdürdüğüm, yüreğimde ve yaşamımda çok özel yerler edinen dostlar edindim.
O odalarda benim takma ismim (nick name) Iraz idi. Orada tanıdığım diğer isimler Sosyolog, Asea, Harmony, Vadim, Rim, Hazan, Cumali, Arkadaş, Dağ evi  Spartakus, Qua,
takma isimler genelde kişilerin etkilendiği bir olay veya nesneden oluşurdu. Ben İrazca'nın Dirliği isimli romandan çok etkilenerek bu ismi kullanmıştım.
İşte bu odalarda tanıdığım öyle insanlar, öyle dostlar var ki benim en zor zamanlarımda çıkarsız, umarsız beni kucaklayıp, sevgileri ile sarmalayarak yüreğimi ısıtıp, bana yaşam gücü aşıladılar. Asea öğretmen bir kızımız, o zamanlar bekardı şimdi ise dünyalar güzeli Nilay' ımızın annesi, Harmony yakışıklı iki delikanlı Önder ve Seçkin'in anneleri.
Bu iki güzel insan hiç erinmeden, hiç gocunmadan kemoterapi seanslarımda hep yanı başımda oldular, elimi tuttular. Sosyolog o da kendini öğrencilerine ve mesleğine adamış idealist bir öğretmen, her zaman bir telefon uzaklığı kadar yanı başımdaydı, her derdimi dinledi, her isteğimi ikiletmeden yerine getirdi can kardeşim.
Peki ben bu güzel yürekleri, can dostlarıma olan vefa borcumu ödedim mi??? tabi ki hayır, onlara karşı içim hep buruktur, bilirim onlar çıkarsız, umarsız yanı başımdaydı ama, işte aması var....
Can dostlarım benim sizleri çok seviyorum.

Sanal dünyada yeni edindiğim gencecik bir dostum daha var. Nick Name whiteglaze - Beyaz Sır. Sizlerin de tanımasını çok isterim, çok genç bir insan, gencecik bir fidan, nasıl mağrur, nasıl naif, masumiyeti sesine yansıyan, mini minnacık şeylerden mutlu olabilmeyi başaran, dünyalar tatlısı genç bir kızımız. Şu günlerde evlilik hazırlığı içerisinde, kendi yuvasını, kendi dünyasını kurma telaşında. Dileğim bir ömür boyu sağlıklı, mutlu, huzurlu olur yuvası. Beyaz Sır benim bloğuma 50. konuğum olarak geldi, ben de ona 50. konuk olarak minicik bir anı gönderdim. İşte bu koca dünyayı içine sığdırabilen, sevgi dolu bu güzel yürekle bu şekilde tanıştım.
Gamze'm, güzel kızım iyi' ki gelmişin gönül odama :-)
 
Gamze'nin bloğuda kendi gibi, yüreği gibi güzel ve keyifli, ziyaret etmek isterseniz buyrun :-)  Güzel Yürekli Gamze...

İşte ben Namı değer SANAL ALEM 'de böyle güzel dostlar edindim...

Sevgimle, sağlıkla, mutlulukla kalın...


 

1 yorum:

  1. O kadar iyi, o kadar tatlısın ki Nuray Ablacımm.. İyi ki tanımışım seni.. Tüm samimiyetimle söylüyorum, sen çevremdeki bir çok insandan farklısın.. Özelsin.. Çünkü gerçekten tertemiz bir yüreğinin olduğuna inanıyorum. Ben çocukluğumdan beri küçücük şeylerle de mutlu olan bir insandım, herkes söyler bunu.. Ama sana itirazım var Nuray Ablam; çünkü seninki küçük bir hediye değildi.. Benim için gerçekten anlamı büyük bir hediye.. Her şeyden ötesi senin el emğeğin, göz nurun.. Ömür boyu saklayacağım.. İyi ki tanımışım seni, böyle içten bir dost edindiğim için çok şanslı hissediyorum kendimi. En içten Sevgilerimlee..

    YanıtlaSil